STĚHUJEME SE! Naleznete nás na nové adrese!

HRA

14. května 2015 v 11:24 | Vittani Virentem |  Úvod

HRA


Jak již bylo napsáno v Úvodu, jsme textovou RPG.


Textová RPG, nebo též Textová role play game je založena na principu, že si zaregistruješ smyšlenou postavu a po schválení Tvé registrace začneš psát její příběh. Ano, psát. Píšeš, co dělá, co říká, co si myslí.
Neformátovaným textem píšeš to, co postava dělá, co se okolo ní děje. Kurzívou (kterou na blueforu vytvoříš *textem ohraničeným hvězdičkami*) píšeš to, co si postava myslí. "A v uvozovkách, tučným textem píšeš to, co postava říká
(tučné písmo na blueforu vytvoříš **textem ohraničeným dvěma hvězdičkami**)."
O tom, jak by měl vypadat správný herní příspěvek pojednává tento článek.Pravidla psaní jsou pro některé složitá, nicméně jedině díky jejich dodržování můžeme tvořit zajímavý příběh.
1. Nepiš za ostatní hráče. Také by se Ti nelíbilo, kdyby někdo jiný napsal že Tvoje postava šla a usekla si ruku. Zkrátka piš jen sám za sebe, případně za divokou zvěř, nebo postavy fabulo. Ne však za patrona či mazlíčky druhého vlka. 2. Nepiš, co není reálné - tedy, Tvůj vlk asi neuvidí na obloze UFO, nebo se ho z ničeho nic přestane bát zajíc a kousne ho do tlapky. 3. Nepoužívej magii na každém kroku, protože také ubírá velké množství energie a při nadměrném užívání magie by mohlo Tvému vlku ublížit. 4. Drž se povahy Tvé postavy. Takže pokud máš milou submisivní vlčici, asi těžko půjde a začne alfě nadávat. 5. Hraj reálně a nezapomeň na pud sebezáchovy. Asi si slabý vlk nebude troufat na medvěda, že? Tak se drž v mezích svých schopností.
Respektuj ostatní hráče, nenadávej jim a snaž se je pochopit. To, že máš jiný názor než ostatní neznamená, že si ho nemůžeš obhajovat - ano, obhajuj se. Ale nehádej se. Náznakem hádky je užití vykřičníku za větou !, který značí zvýšení hlasu a tedy křik. Náznakem pohrdání, nebo nadřazenosti je užití smajlíku ;), který působí poměrně falešně. Samozřejmě u obou znaků ! i ;) záleží na situaci, ale i tak se jich pokus vyvarovat.
Také zde netrpíme ignoraci a jako slušní vlci zdravíme nově příchozí. Čili když uvidíš, že se mezi online uživateli objevil někdo nový, tak ho do Kecačky pozdrav, třeba ještě dřív, než on sám. Uvidíš, že až to udělá někdo Tobě, bude Tě to těšit.Nyní ale konec řečem a hodně štěstí a zábavy v příběhu!
Když si nebudeš něčím jist neboj se a zeptej se.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama